KOŁDRY OBCIĄŻENIOWE

  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Kołdra obciążeniowa dla dzieci – zastosowanie

Kołdra obciążeniowa, nazywana także sensoryczną, ma za zadanie stymulować system głębokiego czucia, dociskając ciało do materaca. Receptory, które znajdują się w tym układzie, są w mięśniach, ścięgnach, stawach, uszach i oczach. Mają za zadanie informować mózg o tym, co właśnie robimy, m.in. pozwalają odczuwać świadomość położenia ciała. Kołdra obciążeniowa dla dzieci działa uspokajająco na osoby nadmiernie pobudzone i pobudzająco na osoby niedostatecznie wrażliwe. Oprócz tego ułatwia zasypianie, zmniejsza niepokój, poprawia koncentrację i pozwala na pełną regenerację. Polecana jest w walce z zaburzeniami takimi jak: ADHD, zespół Aspergera, zespół Downa, autyzm, a także integracji sensorycznej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kołdry obciążeniowe dla dzieci – wykonanie i wypełnienie

Kołdry sensoryczne wykonane są z miłego i przyjemnego materiału, który jest komfortowy, doskonale przepuszcza powietrze, nie pozwala na przegrzanie i jednocześnie chroni ciało przed nadmiernym wychłodzeniem. Z jednej strony posiada materiał w 100% bawełniany, a z drugiej plusz minky, co zapewnia wysoką jakość i trwałość produktu. Kołdra jest pikowana, a w komorach mieści się odpowiednia ilość obciążenia. Idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, przez co istotny jest odpowiedni wybór jej rozmiaru. Kołdry obciążeniowe dla dzieci mogą być wypełnione granulatem szklanym, który podobny jest do piasku. To forma uniwersalna, która sprawdza się szczególnie jako dociążenie. Innym rodzajem jest żwirek naturalny – to drobne kamyczki, które są wyczuwalne przez tkaninę. Ten model pozwala wykorzystać kołdrę do masowania, zawijania, czy też rolowania, a także chodzenia po niej gołymi stopami.

Dobór kołderki obciążeniowej dla dziecka

Kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór odpowiedniej kołdry są zalecenia od terapeuty, które stanowią ważny element terapii. Każda kołderka obciążeniowa dla dziecka, szyta jest według ściśle określonej specyfikacji. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej wagi wypełnienia, która powinna stanowić 10 do 15% masy ciała, aby działała skutecznie. Jej rozmiar powinien być dopasowany do wzrostu dziecka tj. ok. 20 – 30 cm dłuższa. Wypełnienie również powinno być dobrane indywidualnie, aby mogło spełniać swoją funkcję. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na to, aby jej kolor i wzór były dostosowane do gustu dziecka, co dodatkowo będzie je mobilizować do korzystania z niej. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, które umożliwiają stworzenie kołdry dopasowanej do potrzeb dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium