7 kroków do odpowiedniego wypełnienia 0
7 kroków do odpowiedniego wypełnienia

Zadowolenie z zakupionego produktu w dużej mierze zależy od tego, jaki rodzaj wypełnienia wybierzesz. Dlatego poświęć parę chwil na zapoznanie się z właściwościami wypełnień produktów obciążonych i sensorycznych.


Są różne rodzaje wypełnień, każde jest trochę inne i ma specyficzne właściwości.
Do najpopularniejszych należą:

  • Granulat szklany
  • Żwirek naturalny
  • Łuski gryki
  • Pestki wiśni
  • Pestki winogron
  • Wypełniacz silikonowy
  • Granulat polipropylenowy
     

Granulat Szklany

Są to drobne kuleczki, wyglądem przypominające piasek, łatwo dają się formować. Jest to produkt wysoce ekologiczny. W dotyku jest miękki i delikatny niczym najwyższej jakości piasek. Nie brudzi i nie pyli. Kuleczki są maleńkie i mają średnicę od 0,4 mm do 0,8 mm.  Nie szarpią i nie niszczą włókien tkaniny. Nie powodują także skaleczeń. Przedmioty wypełnione granulatem można prać w temperaturze prania tkaniny wierzchniej, z użyciem standardowych środków piorących. Granulat szklany jest używany jako wypełnienie kołder i kocyków obciążeniowych, czapek, woreczków, kołnierzy czy kamizelek obciążeniowych. Wszystkie te przedmioty terapeutyczne mają na celu wywołać nacisk na mięśnie, stawy, ścięgna i pobudzić zmysł czucia głębokiego. Są przeznaczone do terapii osób autystycznych, z zaburzeniami integracji sensorycznej (zaburzenia SI), z zaburzeniami snu, cierpiącym na różne rodzaje nerwic czy zaburzeń psychicznych. Pomagają wyciszyć się i uspokoić.

     

Żwirek naturalny

Jak sama nazwa wskazuje jest to produkt w 100% naturalny. Są to drobne kamyczki (2-4 mm), podczas poruszania wypełnionym nimi przedmiotem, stukając o siebie, wydają dźwięki, lekki chrzęst. Są odpowiednio przygotowane przed umieszczeniem ich w naszych produktach, dzięki czemu nie zostawiają w zasadzie żadnego pyłu, ani w żaden inny sposób nie brudzą produktów. Zaokrąglone krawędzie nie przecierają tkanin użytych do produkcji. Wyroby wypełnione żwirkiem można prać w temperaturze prania tkaniny wierzchniej, z użyciem standardowych środków piorących. Vest-Pol od początku uruchomienia produkcji stosuje to wypełnienie jako podstawowe dla kołder obciążeniowych, czy kocyków, a także jest standardowo stosowany w kamizelkach obciążeniowych, czy woreczkach do ćwiczeń. Wyraźna wyczuwalna struktura żwirku dostarcza użytkownikom podwrażliwym dodatkowych bodźców dotykowych, a nadwrażliwych, dzięki masażom, czy chodzeniu po nim bosymi stopami pomaga wrócić zmysłowi dotykowemu do równowagi.

     

Łuski gryki

Łuski, czyli łupiny owocu gryki mają wiele właściwości. Są twarde, lecz jednocześnie elastyczne i lekkie, dzięki czemu doskonale dostosowują się do kształtu ciała. Zawierają taniny (związki o właściwościach przeciwzapalnych, hamujących rozwój bakterii i roztoczy), rutynę (naturalny związek wzmacniający układ odpornościowy), związki celulozowo-ligninowe (umożliwiające utrzymanie niskiego poziomu wilgotności wypełnienia), kwasy organiczne i sole mineralne. Idealnie sprawdzają się jako wypełnienie poduszek i materaców dla alergików, czy osób przewlekle leżących, a nawet dla zwierząt. Przesuwane wydają charakterystyczny szelest, łagodny i odprężający dźwięk, który pomaga zasnąć. Wypełnienie z łuski gryczanej jest odporne na zgniatanie i swobodnie przesypuje się wewnątrz pokrowca, dzięki czemu poduszki, wałki, materace i siedziska gryczane nie odkształcają się i nie zbijają.

     

Pestki wiśni

Pestki wiśni to w 100% naturalne wypełnienie. Są pozyskiwane z wiśni dzięki profesjonalnym drylownicom. Podczas procesu produkcyjnego podlegają odpowiedniemu wysuszeniu, co daje gwarancję jakości na wiele lat i eliminuje problem ewentualnego zawilgotnienia. Podczas poruszania wydają bardzo przyjemne odgłosy. Pestki wiśni są jednym z największym wypełnień dostępnych w naszym sklepie, dzięki czemu są też bardzo wyczuwalne i dostarczają dużej stymulacji. Dodatkowo pestki wiśni bardzo dobrze utrzymują temperaturę, co sprawia, że świetnie sprawdzają się w naturalnych termoforach oraz dobrze regulują temperaturę ciała.

     

Pestki winogron

Pestki winogron są bardzo małe i drobne, a mimo to bardzo mocno oddziałują na receptory czucia w ludzkim ciele, dlatego świetnie sprawdzają się jako materiał wypełniający do wszelkiego rodzaju produktów sensorycznych i terapeutycznych. Są bezszelestne i bezwonne, miękkie i delikatne. Podobnie jak pestki wiśni podlegają szczegółowym procesom obróbki, które sprawiają, że pestki są wysuszone i nie ulegają zawilgoceniu. Ich doskonałe właściwości kumulowania ciepła i zimna wykorzystywane są m. in. w termoforach przeznaczonych dla małych dzieci.

     

Wypełniacz silikonowy

Wyglądem przypomina naturalny puch, koloru białego, jest odporny na zgniatanie i odkształcenia. Bardzo dobrze formuje się, gdy ktoś kładzie na nim głowę. Jest stosowany głównie jako wypełnienie poduszek. Składa się z pojedynczych nitek silikonowych, które formują się w kłąbki o średnicy do 5 mm. Wypełniacz jest antyalergiczny i jest bardzo trudnym środowiskiem dla rozwoju wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. W Vest-Pol stosowany jako wypełnienie poduszek lub woreczków sensorycznych.

     

Granulat polipropylenowy

Granulat polipropylenowy to nic innego jak małe kulki plastikowe. Średnica kulek używanych do szycia naszych wyrobów mieści się w przedziale 3-5mm. Są bezbarwne przez co nie widać ich pod tkaniną, mają zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu nie uszkadzają tkaniny, ani nie są nieprzyjemne dla użytkownika. Kołderkę z tym wypełnieniem można bezpiecznie prać w wodzie, w temperaturze podanej na metce wyrobu.

Produkty z tym wypełnieniem, takie jak kołdra obciążeniowa wykonywane są tylko na życzenie klienta.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium