„Ale… dla dorosłych też?” czyli dla kogo są kołdry obciążeniowe. 0
„Ale… dla dorosłych też?” czyli dla kogo są kołdry obciążeniowe.

Jeszcze do niedawna powszechne było stwierdzenie, że kołdry obciążeniowe służą głównie terapeutom do pracy z dziećmi. To oczywiście prawda, ponieważ odgrywają nieocenioną rolę niosąc pomoc w terapii przy wielu zaburzeniach, m.in. autyzmie, zespole Downa czy ADHD. Zapewne stąd pojawiały się czasem pytania naszych Klientów zdziwionych zastosowaniem kołder także dla „zdrowych” dorosłych.

By łatwiej przedstawić działanie kołdry obciążeniowej przyjrzyjmy się temu jak jest zbudowana. Zależnie od modelu nasze kołdry uszyte są z różnych tkanin, zawierają dodatkową warstwę ocieplenia lub nie, ale wszystkie łączy jedno – OBCIĄŻAJĄCE WYPEŁNIENIE. Indywidualnie dobrane dla osoby, która będzie jej używała, równomiernie rozłożone i starannie zaszyte na całej powierzchni. Gotowy produkt dla dorosłej osoby powinien mieć do 15% masy ciała, a więc całkiem sporo.

Jeśli pomysł okrywania się czymś ciężkim jest dla Was niecodzienny, pomyślcie o dawnych czasach, kiedy nie było lekkich syntetycznych kołder, a ludzie spali pod grubymi pledami czy skórami zwierząt. Sięgając trochę bliżej - zapewne jeszcze dla niektórych z Was nocowanie u Babci pod ciężką pierzyną to piękne wspomnienie z dzieciństwa.

No dobrze, ale co to ma wspólnego z problemami współczesnego świata? Spieszymy z odpowiedzią jak nieocenioną pomoc niesie używanie ciężkich kołder.

OTULENIE - REDUKCJA STRESU
Kołdra dzięki równomiernie rozłożonemu obciążeniu dopasowuje się do ciała. Jej delikatny nacisk powoduje uczucie, które 
przypomina nieco stan jakbyśmy byli przytulani. Daje to poczucie bezpieczeństwa, redukuje niepokój i relaksuje. Zwiększa się poziom serotoniny czyli tzw. hormonu szczęścia.

 


SPOKÓJ - ZDROWY SEN
Kiedy czujemy się bezpieczni łatwiej nam się zrelaksować. Kiedy jesteśmy spokojni łatwiej i szybciej zasypiamy, a nocny odpoczynek staje się bardziej efektywny. Łatwiej zapadamy w głęboki sen i nie budzimy się w nocy, a rano czujemy się wypoczęci.

 

NACISK - POPRAWA KONCENTRACJI
Stosowanie obciążenia stymuluje tzw. układ przedsionkowy odpowiadający za czucie głębokie. Poprawia to świadomość własnego ciała, a co za tym idzie ułatwia skupienie i koncentrację. Jest szczególnie cenne w sytuacjach nadmiernego stresu czy w natłoku rozbieganych myśli.

 

Trudny czas pandemii odciska piętno na większości z nas potęgując niepokój o przyszłość, sytuacje stresowe, wypalenie zawodowe, permanentne zmęczenie, problemy ze snem, a nawet depresję. W myśl znanego powiedzenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć warto zadbać o komfort i zdrowie – swoje i swoich najbliższych. Kołdra obciążeniowa jest idealnym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że powinna być uszyta z obciążeniem dobranym do wzrostu i wagi osoby, dla której jest przeznaczona.

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom dajemy możliwość wyboru kołdry, która zależnie od potrzeb posłuży Wam przez całą noc zamiast tej tradycyjnej lub przybierze formę kocyka na krótkie drzemki czy relaks z książką. Oprócz swojej oczywistej roli może być eleganckim wykończeniem wnętrza. Wypełnienie może miękko przelewać się wewnątrz kołdry za sprawą szklanych mikrokulek lub delikatnie szeleścić pod postacią naturalnych łusek gryki.

Jaką wybierzesz dla siebie?

             

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium