Lista zadań 0
Lista zadań

Codzienny natłok zajęć, obowiązków i zadań powoduje w nas frustrację i często skarżymy się na brak wolnego czasu. Jeśli nie uda nam się wyeliminować niektórych zadań, powinniśmy nauczyć się właściwie ustalać priorytety i mądrze nimi zarządzać. Zadań nam bowiem nie ubywa, lecz wręcz przybywa. To rodzi stres i poczucie winy, że nie podołaliśmy. Szczególnie kobiety są na tym punkcie wyczulone, często biorą sobie na barki za dużo pracy, chcą perfekcyjnie i pracować, i wychowywać dzieci i prowadzić dom. Z doświadczenia wiem, że tak się nie da. A gdzie czas i miejsce na odpoczynek, na realizowanie własnych pasji, czy cieszenie się dniem codziennym? Co może nam pomóc w tej codziennej gonitwie? Jak odzyskać kontrolę nad piętrzącymi się zadaniami, jak umiejętnie planować dzień?

W tej kwestii warto sięgnąć po sprawdzoną metodę listy zadań oraz kalendarz. Forma w jakiej będziemy to prowadzić musi przede wszystkim nam odpowiadać, gdyż ma to być narzędzie nam pomocne. Zadania możemy podzielić na pilne i mniej pilne. List może być kilka, w zależności od naszego stylu życia i obowiązków. Zrealizowane zadania kasujemy, skreślamy lub odhaczamy. Bardzo ważna w prowadzeniu takiego planu jest konsekwencja, lista ma bowiem nam pomóc, więc musi być prowadzona systematycznie. Może podczas realizacji zadań z listy okaże się, że część z nich powinna być przekazana pozostałym domownikom, czy współpracownikom i dzięki temu my zyskamy więcej wolnego czasu? Bardzo ważne jest również realizowanie zadań trudnych, czy niemiłych. Właśnie lista zadań może nam w tym pomóc – nie będziemy się oszukiwać, że o czymś „zapomnieliśmy”.

Podczas realizacji zadań warto wyeliminować tzw. „przeszkadzacze”, każdy wie najlepiej, co go rozprasza. Niekiedy włączona ♫muzyka♫ może pomóc w sprawnym realizowaniu obowiązków i dodać nam energii do działania.

Wykonywanie zadań, nad którymi musimy wyjątkowo się skupić obarczone jest dodatkowym ryzykiem dekoncentracji. Koniecznym jest wtedy wręcz poinformowanie otoczenia, żeby przez najbliższy czas nikt nam nie przeszkadzał oraz, w miarę możliwości, wyłączenie lub wyciszenie telefonu.

strong>Można w tym celu nastawić sobie minutnik, aby wiedzieć, że czas nasz jest w pewnym sensie ograniczony. Istotną kwestią jest doprowadzanie zadań do końca. Każda przerwana praca zabiera nam w efekcie więcej czasu, wymaga od nas później ponownego zapoznania się z tematem i wprowadza dezorganizację. Duże prace można podzielić na mniejsze i dzięki temu również widzieć postępy naszych prac. Problem skupienia i dekoncentracji dotyczy nie tylko dorosłych w czasie wykonywania zadań w pracy, czy w domu, ale również dzieci podczas nauki w szkole, odrabiania zadań domowych lub uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Zaproponowane rozwiązania mogą być wsparte pomocami terapeutycznymi naszej produkcji. Należą do nich: poduszka obciążeniowa na kolanakołnierze obciążające ramiona czy poduszka do siedzenia. Szczegółowy opis i zastosowanie znajduje się przy każdym produkcie. W razie pytań lub wątpliwości, chętnie doradzimy, czy pomożemy w wyborze.

miejscowe dociążenie poduszki obciążonekołnierze dociążającepoduszka sensomotoryczna

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium