Co to jest kołdra REGULOWANA i komu jest polecana?

Kołdra obciążeniowa z regulowanym obciążeniem przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych, głównie do spania. Wyglądem swoim przypomina kołdrę z kieszeniami rozmieszczonymi na całej powierzchni. Klienci decydują się również na zakup kołdry z regulowanym obciążeniem, kiedy będzie jej używała większa ilość pacjentów, o różnej masie ciała i potrzebach dociążenia, a o dość podobnym wzroście. Dzięki regulowanej ilości worków z obciążeniem można w łatwy sposób zwiększyć lub zmniejszyć wagę obciążenia. Jest to rozwiązanie pozwalające na dowolną regulację obciążenia i jego położenia w kołdrze. Kołdrę z regulowanym obciążeniem można dowolnie konfigurować pod względem ciężaru. Można również zakupić dowolną ilość worków zapasowych.

Jak jest wykonana?

Całoroczna kołdra obciążeniowa z regulowanym obciążeniem uszyta jest z bawełny jednolitej o grubym splocie. Użyta tkanina posiada certyfikat Oeko-Tex®. Zasadą szycia kołdry z regulowanym obciążeniem jest przygotowanie na jej całej powierzchni kieszeni. Każda kieszeń ma wszyte rzepy, żeby doczepiać do nich worki z obciążeniem. Każdy worek ma również wszyte rzepy. Wymiar kieszeni i worków to 30 x 30 cm. Worki przygotowywane są w różnych wagach od 100 g do 500 g. Kołdra szyta jest ręcznie i zawsze przygotowana na indywidualne zamówienie. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą tekstyliów i pościeli.

Czym jest wypełniona?

W ofercie posiadamy kilka wypełnień, jednak do wypełniania worków z obciążeniem używamy granulat szklany. Granulat szklany – przypomina wyglądem piasek, więc kołdra nim wypełniona jest delikatna i uniwersalna. Wypełnienie jest odpowiednie dla każdego użytkownika, potrzebującego przede wszystkim dociążenia.

Jak dobierane jest obciążenie?

Obciążenie przygotowane jest według podanej masy ciała lub wybranej konkretnej wagi i ilości worków z obciążeniem. Chętnie pomożemy w doborze optymalnego zestawu. Bardzo ważne jest dla nas, jako wytwórcy, otrzymanie informacji o ewentualnych zaleceniach terapeuty w celu przygotowania właściwego produktu.

Jak konserwować?

Pokrowiec i worki można prać w wodzie. Poszwa i worki mogą być prane w pralce (zalecane środki ostrożności). Na wszywce przy produkcie znajdują się symbole dotyczące konserwacji. Standardowo zalecamy pranie ręczne, gdyż nie bierzemy odpowiedzialności za stan techniczny pralki oraz dopuszczalną ładowność. Suszenie w rozłożeniu lub w suszarce bębnowej, z zachowaniem środków ostrożności oraz z użyciem programu do delikatnych wyrobów. Polecamy częste strzepywanie w celu przyspieszenia procesu wysychania oraz odświeżenia. 

Cena kołdry zależy od wybranego rozmiaru oraz ilości i wagi wybranych worków.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium