Pasy obciążeniowe

Pas obciążeniowy bawełniany Pas obciążeniowy bawełniany
Producent: Vest-Pol
Cena od:

115,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pas obciążeniowy ortalionowy Pas obciążeniowy ortalionowy
Producent: Vest-Pol
Cena od:

115,00 zł

szt.
zobacz więcej
Zapasowe woreczki obciążeniowe Zapasowe woreczki obciążeniowe
Producent: Vest-Pol
Cena od:

5,50 zł

szt.
zobacz więcej

 

Pas obciążeniowy posiada obustronne zapięcie na rzep (dwa rzepy o szerokości 4 cm), umożliwiające jego stabilne utrzymanie, zapewniające komfort noszenia oraz odpowiednie dopasowanie w zależności od obwodu.

Pasy obciążeniowe bawełniane oraz ortalionowe są szyte w dwóch wersjach:
 • otwieranej (woreczki z obciążeniem wyjmowane, dzięki temu istnieje możliwość zmiany wagi obciążenia)
 • obciążenie wszyte na stałe.

Pasy obciążeniowe można bez przeszkód nosić w ciągu dnia, dzięki temu, iż przylegają do ciała i nie widać ich spod bluzy. Dzięki swoim właściwością normalizują układ nerwowy, wyciszają, rozluźniają, wzmacniają świadomość ciała i ogólną koordynację

Obciążenie

Obciążenia pasa jest dobierane indywidualnie do potrzeb klienta. Obciążenie może być zaszyte na stałe lub wyjmowane, co pozwoli przyszłemu właścicielowi na ewentualną korekcją wagi obciążenia, gdy zajdzie taka potrzeba.

Stosujemy dwa rodzaje surowców, które służą jako obciążenie:

 • żwirek naturalny (w przypadku zastosowania wyjmowanych woreczków z obciążeniem)
 • granulat szklany(w przypadku pasów zaszytych na stałe).

Dla kogo?

Pasy są zalecane dla osób z zaburzeniami sensorycznymi i/lub autystycznymi oraz wszelkimi dolegliwościami ruchowymi i zmysłowymi. Na zalecenie terapeuty.

Zalety ich stosowania

Noszenie pasa obciążeniowego skutecznie pomaga w obniżeniu stresu, jest także bardzo przydatnym elementem terapii sensorycznej w przypadku wszelkiego rodzaju zaburzeń sensorycznych oraz ruchowych.

Często wykorzystywany jest również podczas profesjonalnych zajęć w gabinetach specjalistów. Pomaga w wielu przypadkach, są skuteczne przy następujących zaburzeniach, m.in.:

 • autyzm
 • zespół Aspergera
 • zespół Downa
 • ADHD
 • porażenie mózgowe
 • depresja
 • wypalenie

Pielęgnacja

Pasy obciążone można prać w wodzie, po wyjęciu torebek z obciążeniem, zgodnie z instrukcją umieszczoną na metce produktu. Bądź jeśli obciążenie jest stałe, należy prać w całości. Materiały użyte do produkcji pasów obciążeniowych dają się bardzo łatwo pielęgnować i w niedużym stopniu poddają się zabrudzeniom.

 

Pas obciążeniowy – wygodna pomoc na co dzień

Pomoce obciążeniowe są niezwykle ważnym elementem terapeutycznym. Służą do stymulacji czucia głębokiego, pomagają się wyciszyć, rozluźnić i zmniejszyć wpływ działania bodźców dopływających z zewnątrz. Zapewniają także dodatkową stymulację sensoryczną poprzez głębokie uciskanie i obciążenie ciała. Szukasz czegoś, z czego możesz korzystać na co dzień? A może poszukujesz produktu, które Twoje dziecko będzie mogło zabrać ze sobą do szkoły? Naszą propozycją jest pas obciążeniowy, który może stanowić znakomitą alternatywę dla kamizelki. Już teraz sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i dokonaj najlepszego wyboru!

Pasy obciążeniowe – poznaj ich zalety

Dlaczego warto wybrać nasze pasy obciążeniowe? Jedną z głównych zalet jest funkcjonalność – nie są duże, dlatego możesz zabrać je ze sobą niemal wszędzie. Założone na biodra, mogą towarzyszyć Ci lub Twojemu dziecku przez dłuższy czas w ciągu dnia. Nasze pasy obciążeniowe dobrze przylegają do ciała, dlatego prawie nie widać ich na ubraniu. Szukasz sposobu na punktowy docisk? Wystarczy ułożyć pas w dowolnym miejscu, np. na uda lub plecy, by przynieść sobie natychmiastową ulgę.

Obciążeniowe pasy – wygodne w użytkowaniu

Obciążeniowe pasy, które oferujemy Ci w tej kategorii naszego sklepu, charakteryzują się wygodą użytkowania. Zapięcie na rzep pozwoli w kilka sekund umieścić pas w wybranym miejscu, z czym bez problemu poradzi sobie Twoja pociecha. Łatwość regulacji sprawia, że pas bez trudu można dopasować do obwodu swojego ciała, bez obaw o powstawanie luzu lub ucisku. Pasy dostępne w naszym sklepie powstają z wysokiej jakości materiałów, które są całkowicie bezpieczne nawet dla najmłodszych oraz przyjemne w dotyku. Po wyjęciu obciążenia, produkt można prać w pralce, stosując się do informacji zawartych na metce. W przypadku zakupu produktu z obciążeniem zaszytym na stałe – możliwe jest pranie go w całości.

Pas obciążeniowy – dla kogo może być potrzebny?

Pas obciążeniowy jest pomocą terapeutyczną, która stosowana jest na zlecenie specjalisty. Jest to ważny element wykorzystywany w gabinetach integracji sensorycznej. Może pomóc osobom z zaburzeniem integracji sensorycznej, autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa oraz ADHD. Jest przydatny także w terapii dzieci i dorosłych dotkniętych porażeniem mózgowym. Jesteś zainteresowany zakupem pasa obciążeniowego? Zapraszamy zatem do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty – liczymy, że znajdziesz wśród naszych propozycji coś, co Cię zainteresuje i poprawi komfort Twojego funkcjonowania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium