Woreczki sensoryczne

Woreczki do ćwiczeń Woreczki do ćwiczeń
Producent: Vest-Pol
Cena od:

8,50 zł

szt.
zobacz więcej
Woreczki do ćwiczeń  - zestaw Woreczki do ćwiczeń - zestaw
Producent: Vest-Pol
Cena od:

81,00 zł

szt.
zobacz więcej
Woreczki sensoryczne Woreczki sensoryczne
Producent: Vest-Pol
Cena od:

8,50 zł

szt.
zobacz więcej
Woreczki sensoryczne - zestaw Woreczki sensoryczne - zestaw
Producent: Vest-Pol
Cena od:

119,00 zł

szt.
zobacz więcej

Co to jest?

Produkt wielofunkcyjny przygotowany do pobudzania wszystkich zmysłów, ale również wykorzystywany do najprostszych ćwiczeń gimnastycznych. Pomimo różnego zastosowania wyroby te należą do grupy woreczków sensorycznych ze względu na swoje szerokie możliwości użycia i specyficzne właściwości.

Jakie są rodzaje?

Woreczki można podzielić na dwie grupy produktów: 1/ woreczki do ćwiczeń 2/ woreczki sensoryczne.

Woreczki do ćwiczeń

Pierwsza grupa obejmuje produkty szyte z bawełny jednolitych kolorach o wymiarach 10 x 15 cm. Wypełnienie stanowi żwirek naturalny oraz granulat szklany. Wykorzystanie tych akurat wypełnień stwarza Klientom możliwość wyboru pomiędzy bardzo różniącymi się między sobą strukturami, a jednocześnie ułatwia utrzymanie woreczków w czystości. Każdy z nich bowiem może być prany w wodzie. Są to klasyczne woreczki wykorzystywane przede wszystkim w szkołach i przedszkolach podczas lekcji wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjnej, a także przez nauczycieli w innych placówkach edukacyjnych.

Woreczki sensoryczne

Wykonywane są w rozmiarze 10 x 15 cm, z najróżniejszych tkanin, znacząco różniących się od siebie fakturą. W środku natomiast umieszczone są wypełnienia o zdecydowanie innym kształcie i wadze (np.: kamyki, guziki, kulki styropianowe, piasek). Wykorzystanie tego rodzaju wypełnień umożliwia Klientom dokonanie wyboru pomiędzy zdecydowanie różniącymi się między sobą strukturami, a jednocześnie ułatwia utrzymanie woreczków w czystości. Każdy woreczek może być prany w wodzie. Woreczki pobudzając wszystkie zmysły do pracy rozwijają dziecko, jego wyobraźnię oraz zaspokajają potrzebę poznawania świata. Woreczki sensoryczne są również integralną częścią terapii zaburzeń integracji sensorycznej. Mózg intensywnie wtedy pracuje, tworzy nowe połączenia nerwowe i reaguje w odpowiedni do sytuacji sposób. Pracując z woreczkami sensorycznymi nie tylko wpływamy pozytywnie na rozwój dziecka, ale też pomagamy mu lepiej zrozumieć otaczający świat i nauczyć bezpiecznego w nim funkcjonowania.

Wspólną zaletą wszystkich woreczków jest możliwość stworzenia ich nieograniczonych zestawów, a dzięki niewielkiemu rozmiarowi zajmują mało miejsca w pomieszczeniu.

Przewaga

Vest-Pol nigdy nie zdecydował się na używanie w swoich produktach art. spożywczych jak kasza, czy groch właśnie ze względu na konieczność zachowania higieny wyrobów, często używanych przez wielu pacjentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium