Ścieżki sensoryczne i węże

Ścieżka sensoryczna Ścieżka sensoryczna
Producent: Vest-Pol
Cena od:

145,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ścieżka sensoryczna – OTWIERANA Ścieżka sensoryczna – OTWIERANA
Producent: Vest-Pol
Cena od:

119,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wąż sensoryczny Wąż sensoryczny
Producent: Vest-Pol
Cena od:

125,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wkłady z różnymi wypełnieniami Wkłady z różnymi wypełnieniami
Producent: Vest-Pol
Cena od:

15,00 zł

szt.
zobacz więcej

Czym jest ścieżka sensoryczna?

Ścieżka sensoryczna to długi tor do chodzenia dla dzieci wykonany z jednakowej wielkości elementów, zawierających rożne wypełnienia.

Jaką pełni funkcję?

Głównym zadaniem ścieżki sensorycznej jest rozwijanie zmysłu dotyku u dzieci, nauka kolorów oraz wagi. Chodzenie bosymi stopami po ścieżce sensorycznej rozwija też równowagę, sprawność ruchową, a więc ma pozytywny wpływ na dużą motorykę. Uczy koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz koncentracji. Masuje receptory w stopach, co ma pozytywny wpływ na cały organizm. Pomaga korygować wady stóp, poprawia krążenie i pobudza mięśnie stóp do pracy. Dzieci mogą też chodzić po ścieżce na czworaka co dodatkowo stymuluje zmysł dotyku, masuje dłonie i hartuje ciało. Przez starsze dzieci może być ona też wykorzystywana jak gigantyczne kołnierze obciążające ramiona.

Gdzie jest stosowana?

Ścieżki sensoryczne cieszą się ogromną popularnością. Jako element z kategorii „Produktów sensorycznych” może być stosowana w wielu miejscach. Najpopularniejszym miejsce są sale terapii zaburzeń integracji sensorycznej, przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowe. Każdy może zakupić ścieżkę do własnego domu i wykorzystywać ją w stymulacji rozwoju dziecka.

Jak jest wykonana?

Ścieżka składa się z jednakowej wielkości 8 kwadratów, każdy uszyty jest z innego koloru bawełny (certyfikat Oeko-Tex®). Kwadraty są ze sobą zszyte, tworząc ścieżkę. Każdy kwadrat ma wymiar 28 x 28 cm. Całość przechowywana jest w neonowym worku, ułatwiającym utrzymanie porządku i czystości. W związku z użyciem jako wypełnienia w pełni bezpiecznych elementów, ścieżka może być prana w wodzie.

Co jest w środku?

Zastosowane jako wypełnienie elementy są w pełni bezpieczne dla użytkownika i bardzo zróżnicowane. Każdym segment ścieżki ma więc różną wagę. Dzięki użyciu wypełnień, które można z powodzeniem moczyć, ścieżkę można nawet stosować pod wodą. Przykładowe wypełnienia: - kamienie różnej wielkości, ostre i owalne - piasek - granulat szklany - styropian - żwirek - pestki wiśni, winogron - łuski gryki - granulat plastikowy.

Elementy dodatkowe

Oprócz klasycznej ścieżki sensorycznej można zastosować gotowy pusty pokrowiec dla ścieżki – ścieżkę otwieraną. Są to zszyte ze sobą kwadraty, tworzące ścieżkę, ale puste w środku. Każdy samodzielnie wypełnia kwadraty różnymi elementami. Nie ma obawy o wypadnięcie tych elementów – każdy kwadrat zapinany jest na wszyty rzep. Można zakupić gotowe zapasowe worki z różnymi wypełnieniami, które można włożyć do ścieżki otwieranej. Jednocześnie każdy sam również może, używając wyobraźni, włożyć do poduszek dowolne rzeczy. Wszystko po to, by wciąż na nowo pobudzać zmysły dziecka i rozwijać jego wyobraźnię. Dodatkowo dziecko, idąc ścieżką, może w rękach trzymać poduszki sensoryczne mini, łudząco przypominające elementy ścieżki, ale w miniaturze. W tych małych elementach znajdują się te same wypełnienia, co w oryginalnej dużej ścieżce i dziecko musi je odnaleźć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium