Poduszki sensoryczne

Poduszeczki DOTYKOWE w worku

Poduszeczki DOTYKOWE w worku
Poduszeczki DOTYKOWE w worku

PODUSZECZKI DOTYKOWE są propozycją z kategorii “Produktów sensorycznych”.

Doskonale sprawdzają się podczas prac stolikowych, w gabinecie terapeutycznym, czy w domu. Stworzone z myślą o nauce kolorów, rozwijaniu zmysłu dotyku, spostrzegawczości, nauce liczenia, chwytania, terapii ręki i wielu innych.

Komplet składa się z 8 par poduszeczek o wymiarach 10 x 10 cm, uszytych z różnokolorowej gładkiej bawełny o maksymalnie zróżnicowanym wypełnieniu oraz wadze.

Poduszeczki umieszczone są w neonowym worku ściąganym taśmą z blokadą. Praktyczny worek pozwala utrzymać porządek, ale nie tylko… Stanowi bowiem doskonałą kryjówkę dla poduszeczek i nie pozwala podglądać przy ich wyszukiwaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabawa staje się jeszcze ciekawsza, różnorodna i rozwijająca – dziecko musi bowiem dobrać poduszeczki w pary. Jednak to wcale nie jest takie proste i oczywiste!

Przekonajcie się sami!

Można prać w wodzie.

Na zdjęciu przykładowy zestaw poduszeczek dotykowych.

Zachęcam również do zapoznania się z ofertą poduszeczek FAKTUROWYCH.

Realizacja do: 48 godzin

Cena od:

102,00 zł

szt.

Poduszeczki FAKTUROWE w worku

Poduszeczki FAKTUROWE w worku
Poduszeczki FAKTUROWE w worku

Realizacja do: 48 godzin

Cena od:

102,00 zł

szt.

Poduszki sensoryczne

Poduszki sensoryczne
Poduszki sensoryczne

Poduszki sensoryczne sprzedawane są jako komplet składający się z 8 tkaninowych kwadratów o wymiarach 28 cm x 28 cm. Każdy kwadrat uszyty jest z bawełny w jednolitych różnych kolorach (certyfikat Oeko-Tex®).

W środku umieszczone są wypełnienia o niejednakowej formie oraz wadze. Są to m. in.: kamienie, piasek, czy pestki.

Realizacja do: 3 dni

Cena od:

150,00 zł

szt.

Poduszki sensoryczne – OTWIERANE

Poduszki sensoryczne – OTWIERANE
Poduszki sensoryczne – OTWIERANE

Poduszki sensoryczne otwierane to wariant bez wypełnienia doskonale znanego kompletu poduszek sensorycznych, chętnie wykorzystywanego przez specjalistów w terapii zaburzeń integracji sensorycznej oraz prywatnie w domach jako element rozwijający wyobraźnię i pobudzający zmysły dziecka.

Komplet składa się z 8 otwieranych kwadratów o wymiarach 28 x 28 cm.

Realizacja do: 48 godzin

Cena od:

122,00 zł

szt.

Poduszki sensoryczne MINI

Poduszki sensoryczne MINI
Poduszki sensoryczne MINI

Poduszki sensoryczne MINI sprzedawane są w komplecie, który składa się z 8 kwadratów o wymiarach 10 x 10 cm.

Każdy kwadrat uszyty jest z jednolitej tkaniny bawełnianej w innym kolorze. Stosowane tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex®.

Wypełnienie w każdym kwadracie jest inne, więc i waga poszczególnych poduszek jest różna. Przykładowe wypełnienia – kamyki, piasek itp.

Realizacja do: 24 godziny

Cena od:

78,00 zł

szt.

Wkłady z różnymi wypełnieniami

Wkłady z różnymi wypełnieniami
Wkłady z różnymi wypełnieniami

Realizacja do: 3 dni

Cena od:

15,00 zł

szt.

Czym są poduszki sensoryczne?

Poduszki sensoryczne są jednakowej wielkości elementami służącymi dzieciom do chodzenia bosymi stopami lub wykorzystywane jako poduszki obciążeniowe czy gigantyczne woreczki sensoryczne.

Jaką pełnią funkcję?

Podstawowym zadaniem poduszek sensorycznych jest tworzenie alternatywy dla ścieżki sensorycznej. Poduszki są jednak wielofunkcyjne i oprócz chodzenia po nich jak po ścieżce, wykorzystywane są jej poszczególne elementy. Mogą to być więc poduszki do kładzenia na kolana, na głowę, czy rozrzucone po podłodze wielokolorowe elementy tworzące tor przeszkód. Podstawowym więc zadaniem poduszek jest rozwijanie zmysłu dotyku, nauka kolorów oraz rozpoznawanie wagi. Chodzenie czy skakanie bosymi stopami po poduszkach sensorycznych rozwija równowagę i sprawność ruchową, mając ogromny wpływ na dużą motorykę. Uczy  dziecko koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz koncentracji. Masuje receptory w stopach, co ma niebagatelny wpływ na cały organizm. Pomaga korygować wady stóp, poprawia krążenie i pobudza do pracy mięśnie stóp. Dzieci mogą dotykać poduszek rękoma, co dodatkowo stymuluje zmysł dotyku, masuje dłonie. Starsze dzieci mogą wykorzystywać poduszki do kładzenia na kolana czy na głowę jak poduszki obciążeniowe.

Gdzie są stosowane?

Poduszki sensoryczne cieszą się dużą popularnością. Jak wiele produktów z kategorii „Produktów sensorycznych” może być stosowana w wielu różnych miejscach. Podstawowe zastosowanie ma w gabinetach terapii zaburzeń integracji sensorycznej, ale również w przedszkolach, szkołach i najróżniejszych placówki edukacyjnych. Każdy może zakupić komplet poduszek sensorycznych do domu i wykorzystywać je w stymulacji rozwoju dziecka.

Jak są wykonane?

Zestaw poduszek sensorycznych składa się z jednakowej wielkości 8 kwadratów, a każdy z nich jest uszyty z innego koloru bawełny (certyfikat Oeko-Tex®).

Każdy kwadrat ma wymiar 28 x 28 cm. Całość przechowywana jest w neonowym worku, utrzymującym poduszki w porządku i czystości. Użycie jako wypełnienia w pełni bezpiecznych elementów daje możliwość prania kwadratów w wodzie.

Co jest w środku?

Zastosowane jako wypełnienie elementy są w pełni bezpieczne dla użytkownika i bardzo zróżnicowane. Każda poduszka ma różną wagę. Dzięki użyciu wypełnień, które można z powodzeniem moczyć, poduszki stosuje się również pod wodą. Przykładowe wypełnienia: - kamienie różnej wielkości, ostre i owalne - piasek - granulat szklany - styropian - żwirek - pestki wiśni, winogron - łuski gryki - granulat plastikowy.

Elementy dodatkowe

Jako ciekawą alternatywę klasycznych wypełnionych poduszek sensorycznych można zastosować gotowe puste kwadraty zapinane na rzepy. Jest to taki sam kolorystycznie zestaw, tylko niewypełniony. Nazywany ten zestaw poduszki sensoryczne otwierane. Każdy indywidualnie wypełnia kwadraty dowolnymi produktami. Wszystko po to, by wciąż na nowo pobudzać zmysły dziecka i rozwijać jego wyobraźnię. Można kupić przygotowane zapasowe worki z różnymi wypełnieniami do uzupełniania poduszek. Dziecko, chodząc po poduszkach sensorycznych, może dodatkowo trzymać w rękach poduszki sensoryczne mini, łudząco przypominające standardowe poduszki. Dłońmi może więc rozpoznawać te same elementy wypełnienia, co stopami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium