Poduszki sensoryczne

Poduszeczki DOTYKOWE w worku Poduszeczki DOTYKOWE w worku
Producent: Vest-Pol
Cena od:

102,00 zł

szt.
zobacz więcej
Poduszeczki FAKTUROWE w worku Poduszeczki FAKTUROWE w worku
Producent: Vest-Pol
Cena od:

102,00 zł

szt.
zobacz więcej
Poduszki sensoryczne Poduszki sensoryczne
Producent: Vest-Pol
Cena od:

150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Poduszki sensoryczne – OTWIERANE Poduszki sensoryczne – OTWIERANE
Producent: Vest-Pol
Cena od:

122,00 zł

szt.
zobacz więcej
Poduszki sensoryczne MINI Poduszki sensoryczne MINI
Producent: Vest-Pol
Cena od:

78,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wkłady z różnymi wypełnieniami Wkłady z różnymi wypełnieniami
Producent: Vest-Pol
Cena od:

15,00 zł

szt.
zobacz więcej

Czym są poduszki sensoryczne?

Poduszki sensoryczne są jednakowej wielkości elementami służącymi dzieciom do chodzenia bosymi stopami lub wykorzystywane jako poduszki obciążeniowe czy gigantyczne woreczki sensoryczne.

Jaką pełnią funkcję?

Podstawowym zadaniem poduszek sensorycznych jest tworzenie alternatywy dla ścieżki sensorycznej. Poduszki są jednak wielofunkcyjne i oprócz chodzenia po nich jak po ścieżce, wykorzystywane są jej poszczególne elementy. Mogą to być więc poduszki do kładzenia na kolana, na głowę, czy rozrzucone po podłodze wielokolorowe elementy tworzące tor przeszkód. Podstawowym więc zadaniem poduszek jest rozwijanie zmysłu dotyku, nauka kolorów oraz rozpoznawanie wagi. Chodzenie czy skakanie bosymi stopami po poduszkach sensorycznych rozwija równowagę i sprawność ruchową, mając ogromny wpływ na dużą motorykę. Uczy  dziecko koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz koncentracji. Masuje receptory w stopach, co ma niebagatelny wpływ na cały organizm. Pomaga korygować wady stóp, poprawia krążenie i pobudza do pracy mięśnie stóp. Dzieci mogą dotykać poduszek rękoma, co dodatkowo stymuluje zmysł dotyku, masuje dłonie. Starsze dzieci mogą wykorzystywać poduszki do kładzenia na kolana czy na głowę jak poduszki obciążeniowe.

Gdzie są stosowane?

Poduszki sensoryczne cieszą się dużą popularnością. Jak wiele produktów z kategorii „Produktów sensorycznych” może być stosowana w wielu różnych miejscach. Podstawowe zastosowanie ma w gabinetach terapii zaburzeń integracji sensorycznej, ale również w przedszkolach, szkołach i najróżniejszych placówki edukacyjnych. Każdy może zakupić komplet poduszek sensorycznych do domu i wykorzystywać je w stymulacji rozwoju dziecka.

Jak są wykonane?

Zestaw poduszek sensorycznych składa się z jednakowej wielkości 8 kwadratów, a każdy z nich jest uszyty z innego koloru bawełny (certyfikat Oeko-Tex®).

Każdy kwadrat ma wymiar 28 x 28 cm. Całość przechowywana jest w neonowym worku, utrzymującym poduszki w porządku i czystości. Użycie jako wypełnienia w pełni bezpiecznych elementów daje możliwość prania kwadratów w wodzie.

Co jest w środku?

Zastosowane jako wypełnienie elementy są w pełni bezpieczne dla użytkownika i bardzo zróżnicowane. Każda poduszka ma różną wagę. Dzięki użyciu wypełnień, które można z powodzeniem moczyć, poduszki stosuje się również pod wodą. Przykładowe wypełnienia: - kamienie różnej wielkości, ostre i owalne - piasek - granulat szklany - styropian - żwirek - pestki wiśni, winogron - łuski gryki - granulat plastikowy.

Elementy dodatkowe

Jako ciekawą alternatywę klasycznych wypełnionych poduszek sensorycznych można zastosować gotowe puste kwadraty zapinane na rzepy. Jest to taki sam kolorystycznie zestaw, tylko niewypełniony. Nazywany ten zestaw poduszki sensoryczne otwierane. Każdy indywidualnie wypełnia kwadraty dowolnymi produktami. Wszystko po to, by wciąż na nowo pobudzać zmysły dziecka i rozwijać jego wyobraźnię. Można kupić przygotowane zapasowe worki z różnymi wypełnieniami do uzupełniania poduszek. Dziecko, chodząc po poduszkach sensorycznych, może dodatkowo trzymać w rękach poduszki sensoryczne mini, łudząco przypominające standardowe poduszki. Dłońmi może więc rozpoznawać te same elementy wypełnienia, co stopami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium