Obciążniki na ręce / nogi oraz obciążniki na nadgarstki

Jest to wygodny i uniwersalny produkt terapeutyczny, który można stosować zamiennie jako obciążniki na nogi lub jako obciążniki na ręce. Wyrób uszyty jest z tkaniny bawełnianej lub z ortalionu. Stosowane tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex®. Obciążniki na nadgarstki wykonywane są tylko z bawełny. Do wyboru jest kilka kolorów bawełny. Jest ona przyjemniejsza w dotyku niż chłodny i śliski ortalion. Ortalion jest materiałem może nieco mniej przyjaznym, ale za to może być z powodzeniem stosowany w placówkach o dużej rotacji użytkowników. Komplet stanowi para obciążników. Zapinane są one na wygodne rzepy, dzięki czemu ich obwód jest regulowany i mogą być łatwo dostosowane do indywidualnych potrzeb. Zastosowanie rzepu sprawia, iż dobrze przylegają do ciała, nawet podczas gwałtownych ruchów. Obciążniki na nadgarstki mają wszytą gumkę ściągającą do dopasowania. Dla wygody oraz komfortu użytkowania obciążniki przygotowane są w dwóch wersjach:

  • obciążenie wyjmowane (woreczki z obciążeniem są wyjmowane, dzięki temu istnieje możliwość swobodnej zmiany wagi obciążenia),
  • obciążenie wszyte na stałe.

Obciążniki mogą być wypełnione granulatem szklanym (w przypadku zaszytych na stałe) lub żwirkiem naturalnym (w przypadku zastosowania wyjmowanych woreczków z obciążeniem).

Waga obciążenia dobierana jest indywidualnie do potrzeb każdego Klienta.

Zastosowanie i korzyści

Obciążniki na ręce lub obciążniki na nogi są stosowane podczas terapii zaburzeń integracji sensorycznej ułatwiając ćwiczenie prawidłowej koordynacji ruchowej oraz trenowanie właściwej motoryki i planowania ruchu. Dzięki tej pomocy, wzmacniane są mięśnie kończyn oraz barków. Możliwe jest także kształtowanie poprawnej pozycji postury. Wyroby tego rodzaju mogą być również wykorzystywane przez nauczycieli wychowania fizycznego jako uzupełnienie zajęć korekcyjnych w szkole, a także podczas prac stolikowych. Obciążniki na ręce i nogi mogą być używane przez osoby, których zamiłowaniem jest sport. Pomagają one zwiększyć kondycję oraz wytrzymałość mięśni. Dodatkowym ich atutem jest możliwość założenia wymiennie zarówno na ręce, jak i na nogi.

Konserwacja

W przypadku obciążników ze stałym obciążeniem zalecane jest pranie ręczne całego produktu. Obciążenie wyjmowane należy usunąć z obciążnika przed przystąpieniem do prania. Obciążniki wykonane z ortalionu mogą być czyszczone bezpośrednio profesjonalnymi środkami czystości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium