SIMPLY - grupa kołder obciążeniowych uszytych z wytrzymałej bawełny w jednolitych kolorach. Oferujemy również modele dzielone suwakiem oraz nieprzemakalne.

Co to jest kołdra SIMPLY i dla komu jest polecana?

Terapeutyczna kołdra obciążona – funkcjonalna, bardzo wytrzymała oraz estetyczna. Kołdra podstawowa, polecana w szczególności dla gabinetów terapeutycznych lub innych ośrodków o dużej rotacji pacjentów. Klienci indywidualni, którzy poszukują kołdry stanowiącej obciążenie, całorocznej, również chętnie kupują kołdrę SIMPLY.

Jak jest wykonana?

Kołdra obciążeniowa wykonana w 100% z bawełny jednolitej (certyfikat Oeko-Tex®) o wysokiej gramaturze. Użycie takich tkanin daje gwarancję jakości i długowieczności produktu. Kołdra jest pikowana najczęściej w kwadraty 10 x 10 cm. W środku każdej komory znajduje się odpowiednia ilość obciążenia. Kołdra nie posiada w środku żadnej warstwy docieplającej. Kołdry SIMPLY szyte są ręcznie i przygotowane na indywidualne zamówienie.

Czym jest wypełniona?

W zależności od potrzeb użytkowników posiadamy w ofercie kilka wypełnień. Wypełnienie kołdry jest jednym z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu terapii.

Dostępne wypełnienia:

  • granulat szklany – przypomina wyglądem piasek, więc kołdra nim wypełniona jest miękka i delikatna. Wypełnienie uniwersalne dla każdego potrzebującego przede wszystkim dociążenia.
  • żwirek naturalny – drobne, okrągłe kamyczki (2 – 4 mm), wyczuwalne przez tkaninę, wydające prawie niesłyszalne dźwięki (lekki chrzęst) podczas poruszania kołdrą. Kołdra wypełniona żwirkiem naturalnym może być z powodzeniem używana do rolowania, zawijania, masowania, czy dociskania ciała, dając dodatkowe bodźce dotykowe, dodatkową stymulację. Można po niej chodzić bosymi stopami.

Jak dobierane jest obciążenie?

Obciążenie przygotowane jest według podanej masy ciała lub podanej konkretnej wagi kołdry. Zawsze prosimy o przekazanie nam w uwagach ewentualnych zaleceń terapeuty w celu przygotowania odpowiedniego produktu.

Jak konserwować?

Kołdrę z każdym z wymienionych wypełnień można prać w wodzie. Kołdry lekkie nadają się prania również w pralce (zalecane środki ostrożności), natomiast cięższe – nie. Na wszywce przy produkcie znajdują się symbole konserwacji. Standardowo zalecamy pranie ręczne, gdyż nie bierzemy odpowiedzialności za stan techniczny pralki oraz dopuszczalną ładowność. Suszenie w rozłożeniu lub w suszarce bębnowej, z zachowaniem środków ostrożności oraz z użyciem programu do delikatnych wyrobów. Polecamy częste strzepywanie w celu przyspieszenia procesu wysychania oraz odświeżenia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium