FUN - wzorzysta bawełna pościelowa + minky

 

Co to jest kołdra FUN i dla kogo jest polecana?

Kołdra obciążeniowa – kocyk obciążeniowy – przede wszystkim niesamowicie atrakcyjny wizualnie, a dodatkowo przyjemny w dotyku, idealny dla dzieci. Niesamowite narzędzie terapeutyczne, gdyż dzięki swojemu przyciągającemu wzrok wyglądowi żaden mały pacjent nie będzie miał oporów przed jego stosowaniem. Idealny pomysł jako upominek. Przedszkola, szkoły i inne placówki zajmujące się terapią zaburzeń integracji sensorycznej chętnie zaopatrują swoje sale w ten kocyk obciążeniowy.

Jak jest wykonana?

Kołdra obciążeniowa FUN uszyta jest z dwóch rodzajów tkanin. Jedną stronę stanowi 100% bawełna wzorzysta, a druga strona przygotowana jest pluszu minky. Obie tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex®. Minky to tkanina poliestrowa, przepuszczającą powietrze, bardzo miękka i delikatna w dotyku. Zasadą szycia kołdry obciążeniowej jest jej przepikowanie w kwadraty, przeważnie 10 x 10 cm. W środku każdego kwadratu zaszyta jest określona ilość obciążenia. Kołdra szyta jest ręcznie i zawsze przygotowana na indywidualne zamówienie.

Czym jest wypełniona?

W ofercie posiadamy kilka wypełnień, które używamy jako wypełnienie w kołdrach obciążonych. Wypełnienie kołdry jest jednym z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu terapii.

Dostępne wypełnienia:

  • granulat szklany – przypomina wyglądem piasek, więc kołdra nim wypełniona jest miękka i delikatna. Wypełnienie uniwersalne dla każdego potrzebującego przede wszystkim dociążenia.
  • żwirek naturalny – drobne, okrągłe kamyczki (2 – 4 mm), wyczuwalne przez tkaninę, wydające praktycznie niesłyszalne dźwięki (lekki chrzęst) podczas poruszania kołdrą. Kołdra wypełniona żwirkiem naturalnym może być z powodzeniem używana do rolowania, zawijania, masowania, czy dociskania ciała, dając dodatkowe bodźce dotykowe, dodatkową stymulację. Można po niej chodzić bosymi stopami.

Jak dobierane jest obciążenie?

Obciążenie przygotowane jest według podanej masy ciała lub wybranej konkretnej wagi kołdry. Bardzo ważne jest dla nas, jako wytwórcy, otrzymanie informacji o ewentualnych zaleceniach terapeuty w celu przygotowania właściwego produktu.

Jak konserwować?

Kołdrę z każdym z wymienionych wyżej wypełnień można prać w wodzie. Kołdry lekkie nadają się prania również w pralce (zalecane środki ostrożności), natomiast cięższe – nie. Na wszywce przy produkcie znajdują się symbole dotyczące konserwacji. Standardowo zalecamy pranie ręczne, gdyż nie bierzemy odpowiedzialności za stan techniczny pralki oraz dopuszczalną ładowność. Suszenie w rozłożeniu lub w suszarce bębnowej, z zachowaniem środków ostrożności oraz z użyciem programu do delikatnych wyrobów. Polecamy częste strzepywanie w celu przyspieszenia procesu wysychania oraz odświeżenia.

Cena kołdry zależy od wybranego rozmiaru oraz wypełnienia.
Podawana waga obciążenia dotyczy gotowej kołdry.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium