Co to jest kołdra FLANELA i komu jest polecana?

Kołdra obciążeniowa – przyjemna w dotyku, trwała oraz estetyczna. Jedna z podstawowych kołder, polecana jako wyposażenie gabinetów terapeutycznych lub innych ośrodków o dużej rotacji pacjentów. Klienci indywidualni również chętnie kupują kołdrę FLANELA ze względu na jej niezaprzeczalne walory dotykowe oraz uniwersalność zastosowania.

Jak jest wykonana?

Kołdra obciążeniowa wykonana w 100% z bawełny flanelowej w klsyczną kratę (certyfikat Oeko-Tex®). Użycie takich tkanin gwarantuje wytrzymałość produktu. Kołdra jest pikowana najczęściej w kwadraty 10 x 10 cm. W środku każdej komory znajduje się odpowiednia ilość obciążenia. Kołdra szyta jest ręcznie i przygotowana na indywidualne zamówienie.

Czym jest wypełniona?

W zależności od potrzeb użytkowników posiadamy w ofercie kilka wypełnień. Wypełnienie kołdry jest jednym z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu terapii.

Dostępne wypełnienia:

  • granulat szklany – przypomina wyglądem piasek, więc kołdra nim wypełniona jest miękka i delikatna. Wypełnienie uniwersalne dla każdego potrzebującego przede wszystkim dociążenia.
  • żwirek naturalny – drobne, okrągłe kamyczki (2 – 4 mm), wyczuwalne przez tkaninę, wydające prawie niesłyszalne dźwięki (lekki chrzęst) podczas poruszania kołdrą. Kołdra wypełniona żwirkiem naturalnym może być z powodzeniem używana do rolowania, zawijania, masowania, czy dociskania ciała, dając dodatkowe bodźce dotykowe, dodatkową stymulację. Można po niej chodzić bosymi stopami.

Jak dobierane jest obciążenie?

Obciążenie przygotowane jest według podanej masy ciała lub konkretnej wagi kołdry Prosimy o przekazanie nam ewentualnych zaleceń terapeuty w celu przygotowania odpowiedniego produktu.

Jak konserwować?

Kołdrę z każdym z wymienionych wypełnień można prać w wodzie. Kołdry lekkie nadają się do prania również w pralce (zalecane środki ostrożności), natomiast cięższe – nie. Na wszywce przy produkcie znajdują się symbole konserwacji. Standardowo zalecamy pranie ręczne, gdyż nie bierzemy odpowiedzialności za stan techniczny pralki oraz dopuszczalną ładowność. Suszenie w rozłożeniu lub w suszarce bębnowej, z zachowaniem środków ostrożności oraz z użyciem programu do delikatnych wyrobów. Polecamy częste strzepywanie w celu przyspieszenia procesu wysychania oraz odświeżenia.

Cena kołdry zależy od wybranego rozmiaru oraz wypełnienia.
Podawana waga obciążenia dotyczy gotowej kołdry.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium