Co to jest kołdra CLASSIC i komu jest polecana?

Kołdra obciążeniowa przeznaczona do codziennego użytku podczas spania dla dzieci i dorosłych. Rzadziej polecana do gabinetów, czy placówek terapeutycznych.

Jak jest wykonana?

Terapeutyczna kołdra obciążeniowa CLASSIC służy do spania oraz do przykrywania podczas drzemek, czy odpoczynku. Dzięki swojemu standardowemu wyglądowi kołdra stanowi typowy element wyposażenia sypialni. Użyte tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex®. Spanie pod kołdrą obciążeniową CLASSIC daje użytkownikowi bardzo przyjemne wrażenia dotykowe, dzięki zastosowaniu jednobarwnej tkaniny bawełnianej pościelowej, oraz potrzebne ciepło. Posiadamy w ofercie kołdry z jedną warstwą docieplenia lub dwoma. Ciekawym pomysłem są kołdry przygotowane z tkaniny bawełnianej wzorzystej. W środku każdego kwadratu zaszyta jest określona ilość obciążenia. Kołdra szyta jest ręcznie i zawsze przygotowana na indywidualne zamówienie.

Czym jest wypełniona?

W ofercie posiadamy kilka wypełnień, które używamy jako wypełnienie w kołdrach obciążonych. Wypełnienie kołdry jest jednym z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu terapii.

Dostępne wypełnienia:

  • granulat szklany – przypomina wyglądem piasek, więc kołdra nim wypełniona jest miękka i delikatna. Wypełnienie uniwersalne dla każdego potrzebującego przede wszystkim dociążenia.
  • żwirek naturalny – drobne, okrągłe kamyczki (2 – 4 mm), wyczuwalne przez tkaninę, wydające praktycznie niesłyszalne dźwięki (lekki chrzęst) podczas poruszania kołdrą. Kołdra wypełniona żwirkiem naturalnym może być z powodzeniem używana do rolowania, zawijania, masowania, czy dociskania ciała, dając dodatkowe bodźce dotykowe, dodatkową stymulację. Można po niej chodzić bosymi stopami.

Jak dobierane jest obciążenie?

Obciążenie przygotowane jest według podanej masy ciała lub wybranej konkretnej wagi kołdry Bardzo ważne jest dla nas, jako wytwórcy, otrzymanie informacji o ewentualnych zaleceniach terapeuty w celu przygotowania właściwego produktu.

Jak konserwować?

Kołdrę z każdym z wymienionych wyżej wypełnień można prać w wodzie. Kołdry lekkie nadają się prania również w pralce (zalecane środki ostrożności), natomiast cięższe – nie. Na wszywce przy produkcie znajdują się symbole dotyczące konserwacji. Standardowo zalecamy pranie ręczne, gdyż nie bierzemy odpowiedzialności za stan techniczny pralki oraz dopuszczalną ładowność. Suszenie w rozłożeniu lub w suszarce bębnowej, z zachowaniem środków ostrożności oraz z użyciem programu do delikatnych wyrobów. Polecamy częste strzepywanie w celu przyspieszenia procesu wysychania oraz odświeżenia. 

Cena kołdry zależy od wybranego rozmiaru oraz wypełnienia.
Podawana waga obciążenia dotyczy gotowej kołdry.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium