Czym jest kamizelka obciążeniowa?

Ciężka kamizelka jest stosowana jako pomoc w terapii zaburzeń integracji sensorycznej w pracy specjalisty lub podczas zajęć w szkole, w przedszkolu, czy odrabianiu lekcji w domu. 

Jakie jest działanie kamizelki?

Dzieci doświadczają bowiem wtedy wielu niekorzystnych efektów, a w szczególności problemów z utrzymaniem koncentracji, niemożności skupienia się na jednym zadaniu, nadmiernej ruchliwość, a czasami również impulsywności, czy agresji. Są to skutki zbyt słabej lub zbyt silnej reakcji na bodźce płynące z zewnątrz lub z wewnątrz ciała dziecka. Kamizelka obciążeniowa, jako część terapii sensorycznej, ma modulować przyjmowanie i przetwarzanie bodźców, a codzienne stosowanie przynosi niezwykle pozytywne efekty terapeutyczne. Niezależnie od tego, czy dziecko znajduje się w grupie nieprzystosowanej, czy przystosowanej do współdziałania z osobami o zaburzonej integracji sensorycznej (np.: klasy integracyjne w szkołach), może używać kamizelki w ciągu dnia (według zalecenia specjalisty), co powinno przyspieszyć proces terapii.

Jakie są rodzaje kamizelek?

Kamizelka obciążeniowa CODZIENNA

Przeznaczona jest do codziennej standardowej terapii – stymulacji czucia głębokiego, wyciszenia, rozluźnienia, skoncentrowania podczas zajęć w przedszkolu czy szkole lub podczas prac stolikowych. Może być noszona również podczas zabawy, jak i po prostu jako zwykła część garderoby w czasie dnia. Obciążenie uzależnione jest od podanej masy ciała. Kamizelka zaprojektowana jest do umieszczenia w niej standardowego obciążenia (do 5% masy ciała).  W środku kamizelki znajdują się otwierane kieszenie z woreczkami z obciążeniem. Kamizelki należy nosić dopasowane, umożliwiają to cztery ściągacze znajdujące się od środka, i zapięte.

Kamizelka obciążeniowa SPECJALISTYCZNA

Kamizelka przeznaczona jest przede wszystkim do pracy terapeutycznej i rehabilitacyjnej w gabinetach, ośrodkach, szpitalach, szkołach, przedszkolach i na różnego rodzaju salach ćwiczeń, gdzie potrzebne jest wykorzystanie krótkiego mocnego docisku i występuje duża rotacja pacjentów. Doskonale sprawdza się również w codziennej terapii indywidualnych dzieci, które potrzebują ponadstandardowego dociążenia. Na zewnątrz kamizelki umieszczone są obszerne otwierane kieszenie z torebkami z obciążeniem. Takie rozwiązanie pozwala na rozmieszczenie w niej dużego obciążenia (powyżej standardowych 5% masy ciała) i ułatwia jego szybką zmianę bez konieczności zdejmowania kamizelki. W środku kamizelki wszyta jest podszewka, co zapewnia uczucie komfortu podczas użytkowania. Zastosowane ściągacze pomagają dopasować kamizelkę do ciała ćwiczącego.

Ten model występuje również w sprzedaży z zapięciem na plecach.

Jakie są dostępne rozmiary?

Kamizelki szyte są w kilku standardowych rozmiarach. Z racji przygotowywania każdej kamizelki obciążeniowej na miejscu w naszym zakładzie produkcyjnym, istnieje możliwość uszycia jej na zamówienie w niestandardowym rozmiarze.

Z czego są wykonane?

Kamizelka obciążeniowa szyta jest ze sztruksu, który nawet po wielu praniach zachowuje swoją strukturę, a ubranie pozostaje schludne i przygotowane do pracy z pacjentem.

Czym są wypełnione?

W obydwu rodzajach kamizelek umieszczamy odpowiednią ilość woreczków wypełnionych żwirkiem naturalnym. W kamizelce codziennej mają one wagę 100 g, natomiast w specjalistycznej - 180 g.

Dodatkowe obciążenie?

W sprzedaży znajdują się zapasowe woreczki, potrzebne wraz ze zwiększeniem masy ciała lub wymogami terapeutycznymi. Do wyboru są dwa rodzaje wypełnienia: żwirek naturalny oraz granulat szklany.

Jak je konserwować?

Wszystkie kamizelki można prać w wodzie, w pralce, po wcześniejszym wyjęciu torebek z obciążeniem. Suszyć rozwieszone.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium