Jakie zabawki powinny znaleźć się w każdym przedszkolu? 0
Jakie zabawki powinny znaleźć się w każdym przedszkolu?

Przedszkole jest miejscem, w którym nasze pociechy spędzają dużą część dnia. Warto więc zadbać o to, by zabawki w nim dostępne dawały nie tylko radość, ale również zapewniały zdrowy rozwój. Pomoce sensoryczne pomagają w poznawaniu świata poprzez wszystkie pięć zmysłów. Jakie rozwojowe zabawki powinny znaleźć się w każdym przedszkolu? Sprawdź!

Spis treści:

  1. Jakie zabawki rozwojowe warto kupić do przedszkola?
  2. Sensoryczna radość, czyli jakie kolorowe zabawki nadadzą się do przedszkola?
  3. Wsparcie terapii zaburzeń – jakie zabawki nadadzą się do przedszkola integracyjnego?

Jakie zabawki rozwojowe warto kupić do przedszkola?

Zabawki, z których korzystają przedszkolaki, powinny umożliwiać rozwój dzieci na różne sposoby. Maluchy najchętniej sięgają po pomoce sensoryczne, których rozmaite kształty, faktury i kolory dostarczają wielu bodźców. Intensywne stymulowanie różnych zmysłów pomaga dzieciom lepiej zrozumieć otaczający je świat – a o to właśnie w rozwoju chodzi.

Pomoce sensoryczne do przedszkola powinny być wytrzymałe, bezpieczne, a przy tym skutecznie przyciągać uwagę najmłodszych. Przykładem takich przedmiotów mogą być poduszki fakturowe, za którymi dzieciaki wprost przepadają. Są one uszyte z różnych materiałów i zamknięte w nieprzezroczystym woreczku. Zabawa polegająca na wyławianiu dwóch poduszek o takiej samej fakturze to idealne ćwiczenie rozwojowe dla przedszkolaków. Taka zabawa zachęca do odkrywania różnorodności i odnajdywania podobnych wzorców poprzez dotyk, czyli jeden z pięciu głównych zmysłów.

Sensoryczna radość, czyli jakie kolorowe zabawki nadadzą się do przedszkola?

Zabawki sensoryczne mają za zadanie pobudzać zmysły malca i zachęcać go do odkrywania. Pomoce tego typu świetnie sprawdzają się w zabawach grupowych i pomagają w budowaniu relacji między dziećmi. Jakie zabawki nadadzą się do wieloosobowych zabaw w przedszkolach?

Rękawice sensoryczne! Są one uszyte z materiałów o różnych kolorach i fakturach, co pomaga w stymulacji zmysłów maluszka. Rękawice te świetnie nadadzą się do wszelkich zabaw grupowych, związanych ze zgadywaniem czy poznawaniem świata poprzez dotyk.

Wsparcie terapii zaburzeń – jakie zabawki nadadzą się do przedszkola integracyjnego?

W przedszkolach integracyjnych umieszczane są dzieci zarówno zdrowe, jak i te borykające się z różnego rodzaju zaburzeniami. Aby zapewnić maluchom z ADHD czy zaburzeniami SI rozrywkę, warto rozważyć zakup dodatkowych pomocy sensorycznych.

Elastyczny duszek chętnie wykorzystywany jest zarówno w gabinetach terapeutycznych, jak i do codziennej zabawy. Jest wykonany z lycry, dzięki czemu dobrze przylega do ciała dziecka, nie powodując jednocześnie urazów czy otarć. Duszek sensoryczny wspomaga rozwój fizyczny, pomaga w ćwiczeniu koncentracji i wzmacnia świadomość własnego ciała.

Jakie jeszcze zabawki powinny znaleźć się w każdym przedszkolu? Sprawdź nasz asortyment, by poznać więcej pomocy sensorycznych, które zachwycą najmłodszych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium