Jak duszki sensoryczne wpływają na rozwój dzieci? 0
Jak duszki sensoryczne wpływają na rozwój dzieci?

Dbanie o prawidłowy rozwój dziecka na każdym etapie jego życia jest kwestią niezwykle istotną. Nowocześni rodzice chętnie sięgają po produkty, które ułatwiają ich pociechom zdobywanie nowych umiejętności. Szczególną popularnością cieszą się zabawki, pomagające w rozwoju sensorycznym oraz fizycznym. Przykładem takiego produktu są duszki sensoryczne. Zerknij poniżej i poznaj ich zalety, a także wpływ na rozwój Twojego dziecka.

Spis treści:

  1. Jakie są zalety duszków sensorycznych?
  2. W jaki sposób duszki sensoryczne wpływają na rozwój?
  3. Duszek sensoryczny – doskonała zabawa dla każdego dziecka

Jakie są zalety duszków sensorycznych?

Specjaliści od zaburzeń takich jak SI czy ADHD chętnie korzystają z pomocy nie tylko zabawek, ale również tkanin. Mają one duże znaczenie w procesie terapeutycznym, ponieważ pomagają zyskać lepszą świadomość własnego ciała i koordynację ruchów. Zabawki tego typu, choć stworzone z myślą o dzieciach z zaburzeniami, z powodzeniem mogą być użytkowane przez wszystkich malców.

Najlepszym produktem wspierającym zdrowy rozwój jest duszek sensoryczny. Powstaje on z lycry, dzięki czemu jest niezwykle elastyczny i nawet po rozciągnięciu powraca do pierwotnego kształtu. Główne zalety duszków sensorycznych to nie tylko materiał, z którego zostały wykonane, ale również jego kształt. Produkty te mają kształt kombinezonu z otworem na głowę, dzięki czemu maluch może ubrać go na całe swoje ciało.

W jaki sposób duszki sensoryczne wpływają na rozwój?

Zabawki sensoryczne, takie jak duszki powstają głównie z myślą o pomocy w terapii konkretnych zaburzeń. Czy oznacza to jednak, że zdrowe dzieci nie mogą z nich korzystać? Absolutnie nie!

Każdy maluch może na własnej skórze poznać zalety duszków sensorycznych. Pomagają one w rozwoju siły fizycznej, lepszym rozumieniu własnego ciała czy nauce zachowania równowagi. Dziecko ubrane w elastycznego duszka czuje się bezpieczniej, ponieważ rozciągliwy materiał przylega do jego ciała i otula je. Wszelkie aktywności, wykonywane w tym stroju są znacznie trudniejsze, ponieważ maluch musi rozciągnąć stawiającą opór tkaninę, by np. uderzyć w balonik. Proces ten wspomaga rozwój mięśni i układu nerwowego, a także pozwala na lepsze kontrolowanie własnych ruchów.

Duszek sensoryczny – doskonała zabawa dla każdego dziecka

Najlepszym sposobem na zachęcenie dziecka do samorozwoju jest przekucie ciężkiej pracy w zabawę. Twój malec może wykorzystać wszystkie zalety duszków sensorycznych, a przy tym śmiać się i dokazywać przez cały dzień. Wystarczy, że postawisz przed nim wyzwania możliwe do realizacji, jak np. uderzenie balonika 5 razy z rzędu.

Możliwości zabawy z wykorzystaniem duszków elastycznych są nieograniczone! Zerknij do naszego sklepu i przekonaj się, w jaki sposób zabawki sensoryczne mogą wesprzeć rozwój Twojego dziecka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium